Zimno, ciepło, cieplej, gorąco… Czyli jak łatwo odnaleźć stabilność energetyczną

Jeśli szukasz sposobu na zapewnienie konkurencyjności swojej firmy oraz ciągłości jej działania w czasach ograniczonej dostępności surowców energetycznych oraz ogromnej dynamiki zmian ich cen, to dobrze trafiłeś. Dzięki temu artykułowi znajdziesz go tak szybko i łatwo, jak w dziecięcej zabawie w ciepło-zimno. Zapoznaj się z poniższą instrukcją, aby się o tym przekonać.

 

Cel
Obecna sytuacja geopolityczna ma ogromny wpływ na ceny, jak i dostępność źródeł energii. Dodatkowo producenci muszą spełniać zmieniające się wymagania unijne w zakresie ich emisyjności. To wszystko stanowi ogromne wyzwanie dla wytwórców, nie tylko tych z branży mięsnej. W takich warunkach trudno bowiem cokolwiek planować oraz dbać o ciągłość produkcji i konkurencyjność swojego biznesu. Dlatego też w dzisiejszych burzliwych czasach każdy producent marzy o jednym − o spokoju i stabilizacji energetycznej. Aby je osiągnąć wystarczy korzystać z prostego rozwiązania, jakim jest gaz ziemny ze stacji LNG, zamontowanej na terenie własnej firmy.

 

Obecnie bowiem urządzenia do magazynowania skroplonego gazu, jak i te służące do zmiany jego stanu skupienia na lotny (regazyfikacji) wraz z infrastrukturą przesyłową do urządzeń odbiorczych, można mieć zainstalowane na własny użytek. Dzięki temu, ograniczająca dotychczas wielu producentów odległość od tradycyjnego gazociągu przestała mieć jakiekolwiek znaczenie.
Jak widać na zdjęciu infrastruktura ta nie zajmuje dużo miejsca i w przeciwieństwie do węgla czy oleju opałowego nie wymaga dodatkowych osób do obsługi. Ponadto nie generuje żadnych zanieczyszczeń i odpadów w trakcie eksploatacji. Dlatego też takie niezależne, a zarazem czyste i bezobsługowe źródło energii, to gwarancja ciągłości i komfortu prowadzonej działalności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej producentów interesuje się tym właśnie rozwiązaniem. Warto podkreślić, że jest ono także w zasięgu ręki pod względem finansowym, bowiem urządzenia te można dzierżawić od dostawcy gazu.
To czyste i proste rozwiązanie z powodzeniem zastępuje nieekologiczne paliwa, takie jak np. węgiel czy olej opałowy. To także alternatywa dla zakładów, które w procesie produkcji wykorzystują energię elektryczną lub pompy ciepła, bowiem może stanowić dla nich dodatkowe źródło energii. Można po nie sięgnąć w momencie awarii lub gwałtownych wzrostów cen prądu, co przekłada się na realną przewagę konkurencyjną. A jak wiadomo na rynku zawsze wygrywają najlepsi, wyprzedzający innych o jeden krok i perfekcyjnie przygotowani na zmieniającą się sytuację.

 

Uczestnicy
Z tego ekonomicznego a zarazem ekologicznego źródła energii mogą korzystać wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, w których wykorzystywana jest energia cieplna. Dotyczy to więc także producentów branży mięsnej, bowiem gaz ziemny doskonale sprawdza się nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także w procesach technologicznych, np. do czyszczenia linii technologicznych i odtłuszczania. Z powodzeniem może być również stosowany do obróbki termicznej żywności, a więc np. wędzenia, parzenia, czy też gotowania, nie zmieniając przy tym jej walorów smakowych.
Jak jednak wybrać partnera, aby współpraca przebiegała tak miło i przyjemnie jak zabawa w ciepło-zimno z naszego dzieciństwa? Warto postawić na doświadczonego i kompleksowego dostawcę, na którego wsparcie można liczyć w każdej sytuacji. Takim partnerem jest z pewnością Elenger, największa prywatna firma energetyczna w regionie bałtyckim, która działa na rynku od 160 lat i jest liderem efektywnych rozwiązań w zakresie czystej energii. Firma posiada swój oddział także w naszym kraju, zapewniając zarówno usługi w zakresie montażu niezbędnej infrastruktury, jak i dostaw gazu ziemnego.
„Specjaliści Elenger to wysokiej klasy profesjonaliści, którzy zdają sobie sprawę jak ważny jest stały dostęp do źródła zasilania urządzeń produkcyjnych, od którego zależy funkcjonowanie całego zakładu i zobowiązania wobec odbiorców. Dlatego też ich indywidualne podejście do każdego klienta, jak i wypracowane przez spółkę procedury dotyczące nie tylko kwestii terminowych dostaw gazu, ale także stałego nadzoru technicznego nad funkcjonowaniem całej instalacji są gwarancją spokoju i bezpieczeństwa” – powiedział Marius Kairys, Prezes Zarządu Elenger Polska Sp. z o.o.

 

Przygotowanie
Od czego zacząć? Warto na początek skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów Elenger, którzy udzielają wyczerpujących informacji w zakresie montażu, jak i eksploatacji instalacji LNG oraz korzyści wynikających z użytkowania gazu ziemnego jako źródła energii. Oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia dysponują oni także narzędziami, które pozwalają na przeprowadzenie symulacji dotyczących kosztów związanych z dzierżawą oraz eksploatacją infrastruktury gazowej, jak i oszacowania zapotrzebowania na ilość gazu przy danej działalności produkcyjnej. Pogłębiona analiza potrzeb technicznych i biznesowych przekłada się bowiem na dopasowanie najlepszego rozwiązania w zakresie zarówno wielkości zbiornika magazynowego, jak i częstotliwości dostaw. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów firmy Elenger, których rzetelna wiedza i partnerskie podejście już na tym etapie współpracy może dać cenne wskazówki dotyczące rozważanej transformacji energetycznej.

 

Przebieg
Dopiero na podstawie przejrzystych danych i wyliczeń można świadomie podjąć decyzję o posiadaniu własnego gazowego źródła energii jakim jest LNG. Po ustaleniu warunków współpracy spółka Elenger Polska może przystąpić do realizacji inwestycji, zapewniając pełną pomoc i wsparcie, zarówno w kwestiach formalnoprawnych, jak i technicznych. Projektowanie i montaż instalacji skroplonego gazu ziemnego (LNG) wraz z czasem potrzebnym na pozyskanie niezbędnych pozwoleń może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy. Po jej uruchomieniu można w pełni korzystać z zalet tego ekologicznego paliwa w prowadzonej działalności. Ilość gazu w zbiorniku magazynowym jest zdalnie monitorowana przez dostawcę i uzupełniana zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem. Spółka Elenger zaopatruje się w skroplony gaz ziemny głównie w USA i Norwegii, skąd trafia on tankowcami drogą morską, by następnie autocysternami kriogenicznymi transportować go w głąb kraju. To czyni spółkę niezależną w zakresie dostaw, a długoletnie kontrakty z renomowanymi światowymi producentami skroplonego gazu ziemnego są gwarancją stałego dostępu do paliwa o wysokiej jakości.

 

Dodatkowe bonusy
LNG, który jest transportowany i magazynowany w formie ciekłej, to nie tylko idealne źródło ciepła. W związku z tym, że skroplenie tego gazu wymaga obniżenia jego temperatury do ok. -160°C, to część tego chłodu można odzyskać i wykorzystać w swoim zakładzie produkcyjnym. Ta dodatkowa korzyść przekłada się bezpośrednio na oszczędności całego przedsiębiorstwa.
Ponadto, w przypadku naglącej potrzeby, istnieje możliwość skorzystania z należącej do spółki Elenger tymczasowej mobilnej infrastruktury gazowej, którą można użytkować szybciej i dopiero po czasie zastąpić ją instalacją docelową zamontowaną na stałe przy swoim zakładzie. Należy mieć jednak na uwadze, że ilość takich stacji tymczasowych Elenger jest ograniczona, zatem nie warto zwlekać.

 

Czas wykonać pierwszy ruch
Aby korzystać z własnego źródła energii i rozpocząć współpracę z profesjonalnym i doświadczonym dostawcą wystarczy zadzwonić pod numer 451 116 636 lub skontaktować się mailowo pisząc na adres info@elenger.pl. Można także wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.elenger.pl, gdzie znajduje się więcej informacji na temat spółki i oferowanych przez nią rozwiązań.
Warto podkreślić, że spółka Elenger Polska specjalizuje się nie tylko w montażu instalacji LNG i kompleksowej obsłudze odbiorców w zakresie skroplonego gazu ziemnego, ale jest również prywatnym dostawcą sieciowego gazu ziemnego. Dlatego też producenci korzystający już z tego ekologicznego paliwa mogą zapoznać się z atrakcyjną propozycją firmy w tym zakresie i wybrać dogodną dla siebie ofertę opartą na Formule Cenowej lub na Stałej Cenie. Spółka dostarcza także skroplony gaz ziemny do firm posiadających własne stacje regazyfikacji LNG.
Gaz ziemny dostarczany przez spółkę Elenger Polska jest obecnie w zasięgu każdego przedsiębiorcy. Warto zatem jak najszybciej wykonać właściwy ruch, aby uzyskać stabilność energetyczną, która jest tak ważna i niezbędna przy produkcji mięsnej.

 

 

www.linkedin.com/company/elenger-group/
www.elenger.pl