Roboplast – poznajmy się!

Jesteśmy wiodącą włoską firmą zajmującą się projektowaniem i produkcją wysokiej jakości opakowań termoformowanych z tworzyw sztucznych.

 

Firma Roboplast została założona w 1976 roku. Powstała z pasji członków rodziny Oderda do przedsiębiorczości. Spółka rozwija się bardzo dynamicznie i stale poszerza grono swych klientów zadowolonych ze współpracy opartej na zaufaniu, rzetelności i terminowości dostaw. Osiąga to dzięki wysokiej jakości wytwarzanych opakowań, konkurencyjności oraz umiejętności szybkiego dostosowywania się do najbardziej zróżnicowanych wymagań i potrzeb odbiorców.
Aby wyjść na przeciw potrzebom głównego klienta, firmie Ferrero, w 2013 roku otwarto zakład produkcyjny w Radomiu. Dzięki temu Roboplast jako grupa jest jeszcze wydajniejszy i może zaspokoić coraz większe potrzeby rynku. Firma cały czas się rozwija i jest gotowa na współpracę z kolejnymi partnerami biznesowymi.
Produkty są przeznaczone dla odbiorców reprezentujących różne gałęzie przemysłu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się one wśród wytwórców branży spożywczej, np. cukierniczej czy mięsnej.

 

Produkujemy opakowania z tworzyw sztucznych. Są to przede wszystkim jednorazowe opakowania do produktów spożywczych, pojemniki i tacki technologiczne, opakowania ekspozycyjne i zabezpieczające produkty podczas transportu oraz wiele innych.
Misją firmy jest wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów, odczytywanie ich potrzeb, projektowanie i realizowanie rozwiązań zapewniających maksymalną satysfakcję.
Doświadczenie zdobyte w branży cukierniczej, charakteryzującej się niestandardowymi produktami, pozwala na indywidualne podejście do potrzeb naszych Partnerów. Każdy produkt możemy „szyć na miarę” i dostosować się do wszelakich wymagań logistycznych, technicznych czy projektowych.
Zaufali nam już liderzy w branży mięsnej i cukierniczej zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym.

 

 

Jakość
Bogaty bagaż doświadczeń, duch innowacyjności, stałe dążenie do samodoskonalenia, wieloletnie badania oraz know-how personelu – to sekrety firmy Roboplast, której głównym celem jest satysfakcja klienta.
Fakt, iż spółka jest jednym z liderów rynku producentów opakowań termoformowanych z tworzyw sztucznych sprawia, że klient może mieć wysokie wymagania dotyczące produktu finalnego, a każde nowe życzenie jest wyzwaniem dla firmy, dla której nie istnieje słowo „niemożliwe”. Roboplast gwarantuje dbałość o szczegóły, szybkie i elastyczne reagowanie na potrzeby swoich klientów oraz gotowość do poszukiwania rozwiązań szytych na miarę. Ponadto nie bez znaczenia jest fakt, że w całym procesie produkcyjnym priorytetami firmy są recykling i racjonalna gospodarka odpadami. Roboplast odzyskuje surowce pochodne i odpady, wykorzystuje materiał pochodzący ze zbiórki tworzyw sztucznych i ogranicza wykorzystanie nowych zasobów. Stworzyliśmy linię opakowań, która ma pozytywny wpływ na środowisko.
Nasze tace, w zależności od przeznaczenia i życzenia Klienta, mogą być wyprodukowane z surowca virgin, czyli surowca w 100% nowego, wyprodukowanego od podstaw, ale możemy też użyć do produkcji surowiec już wcześniej wykorzystywany i przerobiony. Jest to też rozwiązanie, które najczęściej wybierają nasi Partnerzy. Chodzi o 3-warstwowy materiał, z czego 90% stanowi właśnie R-PET a tylko 10% virgin. Jest to też korzystniejsza cenowo opcja.
Ochrona środowiska nie jest fanaberią, ani nie jest modą. Jest koniecznością dla obecnego i przyszłych pokoleń. Roboplast zamienia szacunek dla środowiska na aktywne działanie i w procesie wykorzystania odpadów poszliśmy krok dalej! Stworzyliśmy recepturę, która umożliwia produkcję wyprasek w 100% z surowca recyklingowego. Nasze tace są zatem kompostowalne, biodegradowalne, dają możliwość wielokrotnego użytku. Ponadto dzięki możliwości redukcji wagi i grubości materiału nasze produkty mają mniejszy wpływ na transport i pozytywny wpływ na środowisko. Jest to też odpowiedź na potrzeby Klientów, którym bliski jest temat ekologii i dbanie o środowisko naturalne.

 

Roboplast produkuje wysokiej jakości:
– różnego rodzaju opakowania termoformowane z tworzyw sztucznych do towarów przemysłowych,
– jednorazowe pojemniki i opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone do produktów spożywczych, np. cukierniczych czy mięsnych,
– opakowania foliowe i plastikowe,
– opakowania ekspozycyjne,
– opakowania zabezpieczające produkty podczas transportu.

 

Wykonujemy opakowania z tworzyw sztucznych takich jak: A-PET, PP czy OPS, wyłącznie na zlecenie klientów. Dla każdego zamówienia zawsze tworzona jest oryginalna i unikatowa forma. Firma gwarantuje szybką i terminową realizację zamówień, co wpływa na redukcję do minimum czasu przestojów operacyjnych u klienta i oczekiwania na zamówiony produkt.

 

W celu zapoznania się z naszą ofertą zapraszamy do kontaktu:
handel.poland@roboplast.com